Głośne czytanie 1.06.2019

“Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – słowa Wisławy Szymborskiej w pełni oddają zalety regularnego obcowania z książkami.

1 czerwca 2019 roku rozpoczął się XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, który odbywał się w ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”. A jeśli cała Polska, to nie mogło zabraknąć i nas – bibliotekarek! Wszyscy wiemy, jak wiele korzyści płynie z głośnego czytania dziecku i że powinniśmy dzieciom czytać jak najwcześniej i jak najczęściej. Głośne czytanie dziecku zaspokaja jego potrzeby emocjonalne, czego nie zrobią ani smartfon, ani komputer, ani telewizja. Czytanie uczy odróżniać dobro od zła, kształtuje wrażliwość i empatię. A do tego wszystkiego czytanie to świetna rozrywka i zdrowy sposób na nudę!


Więcej ...

Pasowanie uczniów klasy I na czytelników

Niemałą niespodziankę pierwszakom sprawiła klasa II ze swoją wychowawczynią Elżbietą Modzelewską. W filii bibliotecznej w Wygodzie odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelników. Nasi młodzi czytelnicy dowiedzieli się jak należy zachować się w bibliotece, jakie prośby mają do nich książki, oraz wysłuchali krótkiej inscenizacji opartej na popularnych bajkach. Następnie cała I klasa z wychowawczynią Alicją Tomaszewską powtórzyła przyrzeczenie o poszanowaniu książek . Każde dziecko otrzymało pamiątkową zakładkę z godzinami otwarcia biblioteki. Mamy nadzieję, że młodzi uczniowie będą aktywnymi czytelnikami naszej biblioteki.


Więcej ...

CZYTANIE NA DRUGIE ŚNIADANIE

18.06.2019 r. w Bibliotece w Kupiskach odbyła się uroczystość podsumowania głośnego czytania „Czytanie na drugie śniadanie” dla 3-4, 5 i 6 latków ze Szkoły Podstawowej Jana Pawła II w Kupiskach. W czasie tej uroczystości wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek. Głośne czytanie najmłodszym ma na celu zaszczepienie miłości do książek. Ma także ogromny wpływ na wszechstronny rozwój osobowości i zdrowia młodego czytelnika.


Więcej ...

W dniu 13 czerwca 2019 r. w ramach DKK, w Bibliotece Publicznej w Kupiskach odbyło się spotkanie z panią Jolantą Reisch-Klose, dziennikarką prasową i radiową, autorką książek dla dzieci i dorosłych. W spotkaniu udział wzięła młodzież Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupiskach wraz z opiekunami. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się jak wygląda praca dziennikarska, jak naprawdę wygląda informacja dziennikarska, czym jest news w informacji dziennikarskiej, a czym fake news. W czasie spotkania uczestnicy dowiedzieli się, że gość jest autorką książki pt. „Dlaczego Jan Paweł II lubił wtorki. Rozmowy w ogrodzie”, dzięki temu uzyskali dodatkowe informacje na temat patrona szkoły.
Irena Kubrak


Więcej ...

Dziecięce uśmiechy to skarby warte więcej niż wszystkie pieniądze świata razem wzięte. Mogliśmy się o tym przekonać w miniony weekend uczestnicząc w atrakcjach przygotowanych dla najmłodszych przez Bibliotekę Publiczną Gminy Łomża z/s w Podgórzu. W tym roku Dzień Dziecka był okazją do wykazania się inwencją twórczą dzieci, młodzieży, ale nie tylko. 1 czerwca odbyła się Wielka Parada Smoków w Krakowie organizowana przez Teatr Groteska, w której dzieci uczestniczące od stycznia w warsztatach manualnych w podgórskiej bibliotece mogły zaprezentować SMOKA DINUSIA, którego wspólnymi siłami kreowali przez kilka tygodni. Udział w paradzie był nie lada zaszczytem, bowiem jedynie 40 smoków z całej Polski zostało zakwalifikowanych do pokazu. Wyjazd 11 dzieci- uczestników warsztatów wraz z opiekunami był podsumowaniem ich ciężkiej pracy.


Więcej ...