Okrągłe 100 urodziny obchodzi w tym roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Z tej okazji w całej Polsce w Oddziałach SBP organizowane są uroczystości i spotkania bibliotekarzy i sympatyków bibliotek. W BPG Łomża z/ s w Podgórzu 20.09.2017r. również nie zabrakło wydarzenia jubileuszowego, tym bardziej, że dyrektor biblioteki Pani Wiesława Kłosińska od 2005 r. pełni funkcję przewodniczącej SBP Oddziału w Łomży. Konferencja ,,Bibliotekarz wczoraj i dziś” została zorganizowana pod patronatem Zarządu Głównego SBP oraz pod patronatem medialnym Polskiego Radio Białystok. Do grona współorganizatorów dołączyli się: Urząd Gminy Łomża, Wojewoda Podlaski, Urząd Miasta w Łomży, Starostwo Powiatowe w Łomży, Urząd Miasta Kolno, Starostwo Powiatowe Kolno.


Więcej ...

13 września 2017 roku w bibliotece w Podgórzu świętowano Światowy Dzień Sybiraka. Z tej okazji Wójt Gminy Łomża, Biblioteka Publiczna Gminy Łomża wraz z działającym przy niej Stowarzyszeniem „Nasze Miejsce” zorganizowali konferencję „Syberia dziś – nowe spojrzenie na tematykę przymusowych deportacji w głąb Rosji” pod patronatem honorowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz pod patronatem medialnym TVP Białystok.


Więcej ...

Ach co to było za wesele!

O kilku lat pierwsza sobota września dedykowana jest naszym narodowym skarbom literackim, pod patronatem prezydenta RP odbywa się Narodowe Czytanie, Polacy narodowo czytali już ,,Zemstę” ,,Pana Tadeusza” ,,Quo vadis” oraz trylogię Sienkiewicza, w tym roku Polacy sami wybierali lekturę poprzez głosowanie. ,,Wesele” S. Wyspiańskiego jako zwyciężca rozbrzmiało w wielu miejscach w całym kraju. Biblioteka Publiczna Gminy Łomża z/s w Podgórzu jak co roku wzięła udział w akcji. 2 września 2017 Progi biblioteki zamieniły się we wnętrze wiejskiej chaty z podkrakowskich Bronowic, goście weselni dopisali a gospodarze ugościli wszystkich czym chata bogata. Scenografia idealnie dostosowana była do czytanego tekstu, co pozwoliło przenieść się lektorom i słuchaczom na wiejskie wesele z roku 1900.


Więcej ...