Klub Seniora – 1.04.2019

1 kwietnia 2019 roku rozpoczął działalność Klub Seniora w Podgórzu. Klub działa w ramach projektu pt.: „Rozwój usług społecznych w Gminie Łomża” nr RPO.07.02.01-20-0034/18. Nasz Klub to miejsce dla osób, które nadal są pełne pasji i zaangażowania. Każdy senior znajdzie tu bogatą ofertę zajęć, które zapełnią mu wolny czas, umożliwiają realizację własnych zainteresowań.


Więcej ...

Wkrótce Święta Wielkanocne

Tradycyjnie sporo wcześniej staramy się zaplanować wystrój naszego stołu oraz mieszkań. Z myślą o świątecznych ozdobach biblioteka główna w Podgórzu oraz filie w Pniewie i Konarzycach zorganizowały warsztaty ozdób wielkanocnych. W Pniewie grupa najmłodszych uczniów ze szkoły podstawowej uczestniczyła w ozdabianiu pisanek wielkanocnych techniką decoupage.


Więcej ...

Pamiętamy…

Luty przeminął bezpowrotnie, miesiąc który upamiętnia tragiczne wydarzenia z historii regionu gminy Łomża. 79 lat temu, 10 lutego rozpoczęły się przymusowe deportacje Polaków na Syberię. Podczas uroczystości upamiętniających te wydarzenia, przed budynkiem biblioteki odsłonięto wystawę „Noc 10 lutego 1940. Pamiętamy” wypożyczoną z Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku.


Więcej ...

W Bibliotece Publicznej Gminy Łomża z/s w Podgórzu Filia w Konarzycach realizowane są warsztaty dziennikarsko- wydawniczo- fotograficzne, skierowane dla młodych użytkowników biblioteki w wieku 13-19 lat. Jest to doskonała okazja do integracji młodzieży, poznania swoich możliwości oraz wspólnych działań w zespole.
Warsztaty prowadzone są przez Fundację EKOSTER (link: www.ekoster.org) z Konarzyc w ramach regionalnego programu „Równać Szanse”, nadzorowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży, tytuł projektu „Razem możemy więcej, czyli młodzież z Konarzyc w akcji”. W planach przewidziane jest stworzenie publikacji o tutejszej okolicy, a także zapoznanie się z podstawami montażu filmików do Internetu i przygotowanie krótkiego materiału audiowizualnego.


Więcej ...

Nieprzemilczana historia

Upamiętniając 79 rocznicę deportacji na nieludzką ziemię, powracają w pamięci Sybiraków sceny i wspomnienia tamtych wydarzeń, których byli uczestnikami i świadkami. Nie dziwimy się łzom wzruszenia w ich oczach, oni tę uroczystość najbardziej przeżywają. Ludzie, którzy doświadczyli deportacji, nigdy o niej nie zapomną. Okazując wdzięczność Sybirakom za przykład wiary, męstwa i wielkich otwartych serc odsłoniliśmy przy Bibliotece Publicznej Gminy Łomża z/s w Podgórzu „Aleję Pamięci Ofiar Sybiru”.


Więcej ...

MIŚ WCZORAJ I DZIŚ

„Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś” pisała Halina Bechlerowa. Każdy uwielbia tego sympatycznego kolegę z dzieciństwa. I pomyśleć, że wszystko zaczęło się w 1902 roku, gdy prezydent Stanów Zjednoczony Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent, gdy ujrzał przerażone zwierzątko, natychmiast kazał je uwolnić. Wydarzenie uwiecznił na rysunku Clifford Berryman i zamieścił rysunek w jednej z waszyngtońskich gazet. Obrazek natchnął sklepikarza z Brooklynu do produkcji, za specjalnym pozwoleniem prezydenta, pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy. Dzięki temu wydarzeniu my bibliotekarze możemy włączyć się w obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia 25 listopada i organizować różnorodne zajęcia dla najmłodszych.


Więcej ...