Książki, książki, książki…

Biblioteka to ludzie, pasje, wartości, ale przede wszystkim książki i to one były głównymi bohaterkami spotkania, które odbyło się w bibliotece w Podgórzu 22.09.2016. Uczniowie klas II a i II d ze Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży zobaczyli egipski papirus, kartę wydrukowaną rekonstrukcją druku Gutenberga, czy zdjęcia malowideł naskalnych – przodków dzisiejszej książki.


Więcej ...

GOŚCIE, GOŚCIE…

Wydawać by się mogło, że koniec wakacji to koniec podróży tych dalekich ale także i bliskich… nic bardziej mylnego, dla niektórych bowiem sezon wycieczkowy dopiero się rozpoczyna. Nasza biblioteka przywitała 16.09.2016 r. trzecioklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży. Klasa przyjechała na spotkanie przede wszystkim z książką i biblioteką, aby zapoznać się z podstawowymi pojęciami i zagadnieniami niezbędnymi do bycia wzorowym czytelnikiem.


Więcej ...

Frykasy, rarytasy na spotkaniu DKK

Ala ma kota-to zdanie zna każdy Polak, to skąd pochodzi też nie jest wielką niewiadomą. Z elementarza oczywiście…Przez wiele lat dostępne były różne wydania elementarzy, w grubej, cienkiej oprawie, z pięknymi ilustracjami, z najrozmaitszymi bohaterami, którzy wprowadzali najmłodszych w świat literek.
Ale czy ktoś słyszał o smacznym elementarzu? „Smaczny elementarz Cecylki Kredelek” Joanny Krzyżanek to książka-przewodnik po świecie kółek, kresek, kreseczek, kropek i ogonków. Dodatkowo okraszona jest wspaniałymi ilustracjami i przepisami na ciastka w kształcie literek jak przystało na elementarz z prawdziwego zdarzenia. Biblioteka Publiczna Gminy Łomża z/s w Podgórzu w ramach spotkań DKK wzięła właśnie tę książeczkę, na warsztat, kucharski warsztat.


Więcej ...

W sobotę 3 września już po raz piąty odbyło się Narodowe Czytanie, tym razem „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Książkę czytano w ponad 2 tys. miejsc w Polsce i za granicą. Prezydent Andrzej Duda z małżonką rozpoczęli i zakończyli tę ogólnopolską akcję w ogrodzie Saskim w Warszawie. Również Biblioteka Publiczna Gminy Łomża z/s w Podgórzu wzięła udział w tej wspaniałej inicjatywie.


Więcej ...

Wspomnienia wakacyjne

Tegoroczne wakacje niestety bezpowrotnie minęły. Wzorem lat ubiegłych Biblioteka główna w Podgórzu wraz ze swoimi filiami w Wygodzie, Pniewie, Konarzycach i Kupiskach z myślą o dzieciach spędzających wolny czas w domu, zorganizowała im miłe zajęcia.
Przez całe dwa miesiące, dzieci z entuzjazmem odwiedzały budynki bibliotek wiedząc, że czekają na nich ciekawe zadania i nowe wyzwania.


Więcej ...