Globalnie w bibliotekach

Biblioteka Publiczna Gminy Łomża znalazła się w gronie placówek uczestniczących w programie ,,Globalnie w bibliotekach”. Program ma na celu zaangażowanie społeczności bibliotek w dyskusję i refleksję nad obrazem pomocy humanitarnej. Korzystając z trwającego jeszcze roku szkolnego zaprosiłyśmy do naszej biblioteki uczniów z klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Podgórzu na zajęcia dotyczące wojny, pokoju na świecie, katastrof naturalnych oraz pomocy humanitarnej.


Więcej ...

Spotkanie z jubileuszem w tle

W bibliotece w Kupiskach 15 czerwca 2018 roku odbyło się spotkanie ,,wieczorową porą” z udziałem uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kupiskach. Spotkanie miało charakter spotkania autorskiego z autorami wierszy i opowiadań napisanych na konkurs z okazji 45- lecia Gminy Łomża. Przeczytane było opowiadanie – list pt. „List od ślimaka Anatola”. Tym opowiadaniem napisanym na konkurs „Moja własna książka” z 2013 r. organizowanym przez Bibliotekę Gminy Łomża z/s w Podgórzu, przybliżono obchody 600- lecia nabycia praw miejskich miasta Łomża, przypadające w tym samym dniu.


Więcej ...

UDOSTĘPNIONA KULTURA

Kultura Dostępna 2018 to Program Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który ma służyć niwelowaniu barier kompetencyjnych, finansowych, szczególnie dla grup narażonych na wykluczenie. Stowarzyszenie „Nasze Miejsce”, działające przy Bibliotece Publicznej Gminy Łomża z/s w Podgórzu otrzymało dofinansowanie z tego Programu na realizację zadania ,,Literatura-opera-kultura. Humanizacja życia społecznego osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z regionu łomżyńskiego”.


Więcej ...

Międzypokoleniowo w bibliotece w Pniewie

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom odbyło się 8 czerwca w BPG Łomża Filia w Pniewie spotkanie pod hasłem „CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA” -i w takim klimacie włączyliśmy się w trwającą nieprzerwanie od 2001 roku kampanię społeczną Cała Polska Czyta Dzieciom. Doskonałym tego przykładem był gość specjalny- pan Zygmunt Masny, który przybliżył młodszemu pokoleniu wspomnienia z dziecinnych lat. Wystąpienie to było również wstępem do Nocy Bibliotek i jej tegorocznego hasła –RzeczpospoCzyta! na 100 lat Niepodległej.


Więcej ...

85 lat Koziołka Matołka

85 lat to szmat czasu a 85 urodziny to nie lada uroczystość. W bibliotece w Konarzycach swoje 85 urodziny obchodził Koziołek Matołek. Postać z Pacanowa zachwyca następna pokolenia dzieci już od wielu lat. Zajęcia w bibliotece zgromadziły 7 czerwca dzieci z klas II-III szkoły w Konarzycach. Jubileusz wpisał się w Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, który w tym roku miał już 17 edycję. Było wspólne czytanie przygód jubilata a także wykonanie jego portretów. Jak na imprezę urodzinową przystało nie zabrakło słodkości i uśmiechów. Uczestnikom dziękujemy a Koziołkowi życzymy 100 lat!


Więcej ...