Świąteczne warsztaty

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych są już na finiszu, domy pięknie wysprzątane, rozpoczyna się czas szczegółowych przygotowań, między innymi dekoracji wśród których nie może zabraknąć pisanek, koszyczków, kurczaczków i pięknych kolorowych wiosennych bukietów. W Bibliotece Publicznej Gminy Łomża filiach w Konarzycach i w Wygodzie nie mogło zabraknąć spotkania na ten temat. Warsztaty świąteczne, które odbyły się w tych placówkach przeznaczone były dla dorosłych i najmłodszych użytkowników bibliotek. W Konarzycach na chwilę zrobiło się żółto od papierowych kurczaków, które wypełniły czytelnię, a w Wygodzie wyczuwało się skupienie uczestniczek, które mogły wykazać się inwencją twórczą przy ozdabianiu pisanek. Efekty pracy naszych gości można obejrzeć w galerii.


Więcej ...

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Czytanie nie jest zwykłą umiejętnością, jako umiejętność musi upaść na odpowiedni grunt, by z czasem wyrosła na sztukę. Pasję czytania warto rozwijać już od najmłodszych lat życia dziecka. Kwietniowe obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci mogą stać się wspaniałą okazją do rozbudzenia w najmłodszych pasji czytania. W Bibliotece Publicznej Gminy Łomża filia w Konarzycach odbył się poranek literacki dla najmłodszych czytelników. Ponieważ wiosna oficjalnie rozpoczęta skupiliśmy się na wierszach wiosennych, lekkich i z humorem a także dotyczących Wielkanocy.


Więcej ...

Wiosna wierszem powitana!

21 marca 2017 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Łomża filii w Kupiskach odbyło się powitanie wiosny i uczczenie Światowego Dnia Poezji. Połączenie obchodów tych dwóch świąt dało niespodziewanie dobry rezultat. Podczas spotkania zaprezentowano wesołe wiersze poetów polskich dotyczące wiosny. Uczestnicy dowiedzieli się także o historii Światowego Dnia Poezji i w jaki sposób witana jest wiosna w innych krajach. Powitanie wiosny to w wielu krajach najważniejszy czas w ciągu roku. Wiąże się z nadejściem cyklu odnowy, odradza się życie a dzieci zaczynają już myśleć o zbliżających się wakacjach. Frekwencja dopisała na spotkaniu pomimo nieformalnego co prawda, ale zawsze, święta-Dnia Wagarowicza.


Więcej ...