PAMIĘTAJCIE O KSIĄŻKACH

Umberto Eco mawiał, że „kto czyta książki, żyje podwójnie”. Nic dziwnego zatem, że książka od 1995 roku ma swoje święto. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to ustanowione przez UNESCO, doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej. Biblioteki aktywnie włączają się w obchody tego niezwykłego dnia. Nie inaczej było w placówkach Biblioteki Publicznej Gminy Łomża. W bibliotece głównej oraz filiach odbyły się z tej okazji różne spotkania promujące literaturę i czytelnictwo.


Więcej ...

Święto Książki i Kurpianki

23 kwietnia w dniu Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, uczniowie klasy I i II wraz ze swoimi wychowawczyniami spotkali się z Panią Jadwigą Białobrzeską bibliotekarką i wieloletnią dyrektorką Gminnej Biblioteki Publicznej w Zbójnej.


Więcej ...

Paweł Beręsewicz to postać tyle znana co lubiana. Dzieci i dorośli już od 14 lat mogą napawać się jego kunsztem pisarskim. Pisarz, poeta i tłumacz gościł w progach Biblioteki Publicznej Gminy Łomża z/s w Podgórzu 11 kwietnia w ramach spotkań autorskich organizowanych w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki.


Więcej ...

Dzieci oraz dorośli z wielkim entuzjazmem wzięli udział w warsztatach świątecznych przeprowadzonych w bibliotekach w Pniewie oraz w Wygodzie.


Więcej ...

Jak w marcowym garncu

W marcu jak w garncu mawiają niektórzy, marcowe spotkania w bibliotekach idealnie wkomponowały się w to porzekadło. Było wiele pasji, szczypta powagi, dużo wielkanocnych elementów oraz możliwości do rozwijania zainteresowań, które są ważne dla rozwoju każdego człowieka, i nie ma najmniejszego znaczenia czy malucha czy bardziej dojrzałego. Każdy powinien posiadać zainteresowania i ponadto rozwijać je. Biblioteka w Kupiskach organizuje cykliczne spotkania ,,Ludzie z pasją”, tym razem gościła Panią Anastazję Morze.


Więcej ...