Brzechwa-dzieciom

Dzień nie zapowiadał się słonecznie a pomimo to w bibliotece Podgórzu było słonecznie, wesoło, kolorowo. 12 czerwca odwiedziły nas dzieci z grupy przedszkolnej ze Szkoły Podstawowej im. ppor. Jadwigi Dziekońskiej ps. Jadzia w Konarzycach. Zabawy na placu zabaw i sali zabaw cieszą się największym powodzeniem. Bibliotekarze czuwają, aby nie zabrakło zabawy z książką. Autorem tego spotkania był Jan Brzechwa. To z jego literackimi bohaterami dzieci przeżywali dodatkowe atrakcje, które ukryte są w świeci książek. Uśmiechy dzieci znajdziecie w galerii zdjęć.


Więcej ...

Bibliotekarze w akcji

„Ludzie sukcesu ciągle się uczą i rozwijają, ludzie przeciętni uważają, że wszystko wiedzą” – ta myśl Harva Ekera przyświecała szkoleniu pt: „Rozwój kompetencji zawodowych bibliotekarzy: obsługa klienta, budowanie relacji, trudny klient w bibliotece” w którym udział wzięli bibliotekarze z Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Łomży (region łomżyński i kolneński).
Spotkanie odbyło się 7 czerwca z okazji 100 rocznicy powstania Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich – w gościnnych murach Biblioteki w Podgórzu. Bibliotekarze doskonalili swoje umiejętności osobiste i zawodowe, by jeszcze efektywniej zaspokajać potrzeby czytelnicze. Szkolenie, w sympatycznej atmosferze sprzyjającej pracy, poprowadziła Aneta Zamojska – trener rozwoju osobistego, coach, nauczyciel akademicki oraz autorka powieści „Sekundy do szczęścia”.


Więcej ...

W dniu 31.05.2017 r. w filii bibliotecznej w Wygodzie po raz kolejny spotkali się miłośnicy czytania, uczniowie klas I-VI ze szkół gminy Łomża, aby wziąć udział w konkursie czytelniczym pt. „Mistrz Głośnego Czytania – umiem i lubię czytać”. Celem konkursu było wyłonienie Mistrza Głośnego Czytania, mobilizacja uczniów do czytania, popularyzacja polskiej literatury dziecięcej i młodzieżowej, oraz rozwój zainteresowań czytelniczych.


Więcej ...

Czerwiec to miesiąc dzieci, nie tylko ze względu na przypadające w tym miesiącu zakończenie roku szkolnego, ale również a nawet przede wszystkim dzień dziecka obchodzony 1 czerwca. Wiadomo, że do biblioteki przychodzą także dzieci, więc 1 czerwca to wspaniała okazja do świętowania w progach biblioteki. Filia biblioteczna w Konarzycach ugościła jak umiała najlepiej najmłodszych czytelników- dzieci z SP im. Ppor. Dh. Jadwigi Dziekońskiej ps. „Jadzia” w Konarzycach.


Więcej ...

PORUSZENIE W BIBLIOTECE

Już po raz kolejny Biblioteka Publiczna Gminy Łomża wraz z filiami wzięła udział w akcji Noc Bibliotek. Tegoroczne spotkania odbyły się pod hasłem CZYTANIE PORUSZA i rzeczywiście poruszenie w bibliotekach było…i to niemałe.


Więcej ...