W Bibliotece Publicznej Gminy Łomża z/s w Podgórzu Filia w Konarzycach realizowane są warsztaty dziennikarsko- wydawniczo- fotograficzne, skierowane dla młodych użytkowników biblioteki w wieku 13-19 lat. Jest to doskonała okazja do integracji młodzieży, poznania swoich możliwości oraz wspólnych działań w zespole.
Warsztaty prowadzone są przez Fundację EKOSTER (link: www.ekoster.org) z Konarzyc w ramach regionalnego programu „Równać Szanse”, nadzorowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży, tytuł projektu „Razem możemy więcej, czyli młodzież z Konarzyc w akcji”. W planach przewidziane jest stworzenie publikacji o tutejszej okolicy, a także zapoznanie się z podstawami montażu filmików do Internetu i przygotowanie krótkiego materiału audiowizualnego.


Więcej ...

Nieprzemilczana historia

Upamiętniając 79 rocznicę deportacji na nieludzką ziemię, powracają w pamięci Sybiraków sceny i wspomnienia tamtych wydarzeń, których byli uczestnikami i świadkami. Nie dziwimy się łzom wzruszenia w ich oczach, oni tę uroczystość najbardziej przeżywają. Ludzie, którzy doświadczyli deportacji, nigdy o niej nie zapomną. Okazując wdzięczność Sybirakom za przykład wiary, męstwa i wielkich otwartych serc odsłoniliśmy przy Bibliotece Publicznej Gminy Łomża z/s w Podgórzu „Aleję Pamięci Ofiar Sybiru”.


Więcej ...