Ale Wygoda!

O tym, że wygoda ma niewiele wspólnego z lenistwem mogą przekonać się czytelniczki filii bibliotecznej w Wygodzie. Spotkania, które gromadzą panie w bibliotece przybierają różne formy – cel jest jeden- rozwijanie pasji, zainteresowań a czasem pochwalenie się swoimi umiejętnościami. W otoczeniu książek odbywają się zajęcia literackie, dyskusyjne kluby książki a także „zmagania” kulinarne.


Więcej ...

W filii bibliotecznej w Kupiskach dużo się dzieje, spotkania z literaturą, z ciekawymi ludźmi, urozmaicone zajęcia dla dzieci- to wszystko mają do dyspozycji nie tylko najmłodsi czytelnicy.


Więcej ...

BYĆ KOBIETĄ, BYĆ KOBIETĄ …

Kobiety, kobietki, panie, dziewczyny, dziewczęta… Nazywajcie nas jak chcecie Panowie, ale nie mówcie nigdy o nas, że jesteśmy słabą płcią. Kleopatra, Emilia Plater, Walentyna Tiereszkowa, Maria Skłodowska-Curie czy nasze wspaniałe gardło narodu Hania Bielicka- one wszystkie udowodniły co to znaczy być kobietą. O nich i o wielu innych obliczach kobiecości słuchaliśmy podczas spotkania, jakie odbyło się w Bibliotece w Podgórzu z okazji Dnia Kobiet.


Więcej ...