Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

30 maja 2016r. w Filii bibliotecznej w Pniewie odbyło się spotkanie autorskie ze znaną i lubianą przez dzieci pisarką Renatą Piątkowską, laureatką wielu prestiżowych nagród. Autorka otrzymała m.in. Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego za książkę pt. „Wieloryb”, a „Opowiadania z piaskownicy”,” Na wszystko jest sposób”, oraz „Nie ma nudnych dni” znajdują się na Złotej Liście Fundacji ABC „Cała Polska czyta dzieciom”. Jest również autorką takich książek jak: „Gdyby jajko mogło mówić i inne opowieści” ,„Piegowate opowiadania”, ”Przygoda ma kolor niebieski”. Dorobek literacki pisarki obecnie liczy ponad 30 wydanych książek dla dzieci.


Więcej ...

Zajęcia czytelnicze 13.05.2016 r.

Na tapczanie siedzi leń…ale na pewno nie w bibliotece w Podgórzu! Bilet psa, który jeździł koleją, zgubione zapałki dziewczynki z baśni Andersena, smok pilnujący zamku „powychodziły” z książek by powitać dzieci z SP w Konarzycach, które odwiedziły naszą bibliotekę 13.05.2016 r. Zajęcia czytelnicze, w których brały udział dzieci okazały się nie tylko innowacyjną formą zdobywania wiedzy, ale również świetną zabawą.


Więcej ...

ZABAWY W HISTORIĘ CIĄG DALSZY

Obchodzone święto Konstytucji 3 Maja, Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej były wspaniałą okazją do kontynuacji spotkań z historią, które odbyły się w naszych bibliotekach. Pan Mikołaj Dybikowski znany uczniom szkół podstawowych gminy Łomża z kwietniowych spotkań przybliżył postać króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 r. W czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się jaką rolę odegrali posłowie, co to był rozbiór Polski, jakie mocarstwa brały udział w tym procederze. Jakie znaczenie miała Konstytucja i jakie dawała obywatelom prawa. Poznano także znaczenie powiedzenia liberum veto i konsekwencje jakie niosło za sobą wypowiedzenie tych słów. Uczniowie stwierdzili, że to wielka radość mieszkać w wolnym kraju i uczyć się ojczystego języka .


Więcej ...

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia na całym świecie. Jest to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku.
Umberto Eco mawiał, że „kto czyta książki, żyje podwójnie”. Szymborska czytanie nazywała „najpiękniejszą zabawą, jaką ludzkość wymyśliła”, Bolesław Prus określał to „nowym zmysłem”, a autor „Małego księcia” uważał, że „czytelnika nie można zniewalać, czytelnika się urzeka”. Biblioteka też pragnie Was urzec i uwieźć książkowymi historiami, jakich jeszcze nie znacie…


Więcej ...