Jeszcze chwila cierpliwości….

Wielkimi krokami zbliża się finał projektu zatytułowanego „Rozbudowa infrastruktury bibliotecznej w Gminie Łomża” realizowanego w ramach PROGRAMU WIELOLETNIEGO KULTURA+ PRIORYTET „BIBLIOTEKA + INFRASTRUKTURA BIBLIOTEK” ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa. Już wkrótce zostanie oddany do użytku nowy budynek biblioteki, na który czekają mieszkańcy gminy i uczniowie Szkoły Podstawowej w Podgórzu. Nowa biblioteka to Centrum Kultury i Edukacji w Gminie Łomża. Trudno to precyzyjnie oddać słowami, ale budynek na pewno przyciąga wzrok i stanowi wizytówkę gminy.


Więcej ...

Plac zabaw gotowy!

Zapraszamy do korzystania z placu zabaw nie tylko dzieci, chociaż te oczywiście zawsze witamy w biblitece i na placu zabaw najserdeczniej. Zapraszamy całe rodziny, mnóstwo atrakcji czeka nie tylko na najmłodszych, ale także dla dorosłych, którzy mogą skorzystać z siłowni na świeżym powietrzu, stołów do tenisa czy gry w szachy. Niech to nasze nowe miejsce rekreacji pozostanie jak najdłużej estetyczne i funkcjonalne, o co zadbajmy razem.


Więcej ...

19 listopada w Bibliotece w Kupiskach odbył się konkurs czytelniczy pt: „Święty Jan Paweł II Apostoł Pokoju i Miłości”. Konkurs poprzedziła Msza święta, którą sprawował proboszcz parafii w Kupiskach ksiądz Piotr Sitkiewicz. Wspólnie modliliśmy się o boże błogosławieństwo dla organizatorów i uczestników konkursu oraz o radość wieczną dla zmarłej w październiku Elżbiety Perkowskiej, katechetki pracującej niegdyś w szkole w Kupiskach i współorganizatorki konkursu o Janie Pawle II w 2003 roku.


Więcej ...