Zintegrowani i zaczytani…

Wrzesień to koniec wakacji i rozpoczęcie roku szkolnego. Pierwszy dzień szkoły jest szczególnie stresujący dla uczniów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z nauką, czyli pierwszoklasistów. 24.09.2015 w naszej bibliotece W Podgórzu odbyło się spotkanie integracyjne uczniów klasy I A ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży.


Więcej ...

„Lalka” w Podgórzu

5 września w bibliotekach w całej Polsce miało miejsce Wielkie Narodowe Czytanie. Prezydent Andrzej Duda otwierając w sobotę Narodowe Czytanie Lalki powiedział, że „czytanie klasyki literatury buduje w społeczeństwie ciągłość pamięci, która z kolei buduje wspólnotę.”
O tym, że czytanie nas jednoczy mogli przekonać się goście Biblioteki Gminy Łomża z siedzibą
w Podgórzu. W akcji wziął udział Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys, nauczyciele szkół z terenu gminy i nie tylko, bibliotekarze i sympatycy Biblioteki.


Więcej ...

Wakacje, wakacje i po…

Tegoroczne wakacje w bibliotece w Podgórzu były nadzwyczaj aktywne. Także na placówkach w Kupiskach, Konarzycach, Wygodzie i Pniewie dużo się działo, dzieci i młodzież mogły spędzić czas na zorganizowanych specjalnie dla nich zajęciach. W ciągu wakacyjnych tygodni wspólnie rysowaliśmy, graliśmy w gry planszowe, rozwiązywaliśmy krzyżówki i łamigłówki. Uczestnicy „wakacji w bibliotece” korzystali z bezpłatnego dostępu do internetu, w Podgórzu do dyspozycji był także stół bilardowy, przy którym niejednokrotnie organizowane były turnieje.


Więcej ...

GOŚCIE, GOŚCIE…

3 września 2015r. Biblioteka Publiczna Gminy Łomża z/s w Podgórzu gościła u siebie bibliotekarzy z powiatu ostrołęckiego. Celem wizyty była wymiana doświadczeń związanych z pracą w bibliotece, rozmowa o wyzwaniach współczesnej biblioteki a także, co dla nas niezwykle miłe, chęć ujrzenia na „własne oczy” nowej biblioteki w Podgórzu.


Więcej ...