ANIELSKIE BOŻE NARODZENIE

„Kolędowanie pod Anielską Górą” odbyło się 18 grudnia 2017 r. w Bibliotece Publicznej w Kupiskach. Zgromadzeni w tym spotkaniu obejrzeli sztukę musicalową w wykonaniu uczniów kl. II p.t. Jak dzieci aniołkom choinkę urządziły” wg. scenariusza Doroty Wierzbowskiej i Ireny Kubrak, w reż. Doroty Wierzbowskiej, pomoc techniczną i rolę statysty pełnił Zbigniew Koński. W czasie spotkania odbyło się także podsumowanie i wręczenie nagród w konkursie plastycznym na wykonanie anioła „Anielskie Boże Narodzenie”, oraz wspólne śpiewanie kolęd. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy wypili „anielską herbatę ” i zjedli ciasto upieczone przez mamy uczniów z klasy II Szkoły Podstawowej JP II w Kupiskach.


Więcej ...

Jak zrobić święta?

Święta to czas magiczny, to aromat korzennych przypraw rozchodzących się po domu, to ciepło rodzinnych spotkań, to oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę i prezenty, bez których święta nie tylko dla najmłodszych, nie są kompletne. Miło jest otrzymać upominek bez względu na wiek a Święty Mikołaj nie zawsze otrzymuje listy od dorosłych, dlatego można w okresie świątecznym stać się pomocnikiem Świętego Mikołaja i obdarować bliską osobę drobiazgiem. W Bibliotece w Podgórzu na warsztatach przedświątecznych tworzone były dzbanki, deski, kuferki, podkładki pod kubki metodą decoupage a także bombki oraz ozdoby świąteczne. Nie zabrakło również Mikołajów, którzy obserwowali nasze poczynania z czytelnianej kanapy.


Więcej ...

Tematem dyskusji kolejnego spotkania DKK w filii bibliotecznej w Wygodzie w dniu 12.12.2017 r. był najnowszy tom cyklu „Stacja Jagodno” Karoliny Wilczyńskiej. W spotkaniu wzięło udział 11 osób. „Dom pełen słońca” tak jak i poprzednie części nie rozczarował nas. Poznajemy w niej kolejną osobę, która uciekając przed prywatnymi problemami znajdzie swoją przystań w Jagodnie.


Więcej ...

Przygotowania do świąt czas zacząć

Święta tuż, tuż. W sklepach świąteczne dekoracje, więcej kupujących, szukanie prezentów dla najbliższych. Jednak niektóre osoby wolą podarować prezent wykonany własnoręcznie. W dniu 7.12.2017 r w bibliotece w Wygodzie spotkało się grono pań – 8 osób z DKK (i nie tylko) , które brały udział w przedświątecznych warsztatach.


Więcej ...

Jak wyczarować magię świąt

7 grudnia 2017 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Łomża Filia w Kupiskach odkrywaliśmy z Panią Krystyną Turską swój talent do tworzenia magii Świąt Bożego Narodzenia poprzez zastosowanie techniki decoupage.


Więcej ...