Spotkanie DKK 27.04.2016

27.04.2016 w bibliotece w Podgórzu poczuć można było egzotykę starożytnego Izraela za sprawą omawianej w ramach DKK książki ,,Gołębiarki” Alice Hoffman. Autorka jest ulubienicą Ameryki, została wyróżniona przez Klub Książki Oprah Winfrey, na podstawie powieści „Totalna Magia” powstał film.


Więcej ...

JAK TO Z CHRZTEM POLSKI BYŁO…

Historia to nie zabawa, ale można ją przedstawić w ciekawy i inspirujący sposób. Przypomnijmy , że dziś -14 kwietnia przypada 1050 rocznica przyjęcia przez państwo polskie chrztu. Chrzest Polski to była najważniejsza decyzja Mieszka I , dzięki której Polska znalazła się w wielkiej europejskiej, chrześcijańskiej rodzinie. Podróż w przeszłość, której uczestnikami były dzieci ze szkół z Wygody, Podgórza, Konarzyc i Kupisk, pozwoliła przenieść się w czasy Mieszka I .Odbyła się ona za sprawą pana Mikołaja Dybikowskiego, historyka i nauczyciela, który gościł w naszych bibliotekach .


Więcej ...

W sobotnie popołudnie dziewiątego kwietnia w Bibliotece Publicznej Gminy Łomża odbyło się spotkanie dotyczące losów podziemia antykomunistycznego na terenie Ziemi Łomżyńskiej z dr hab. Krzysztofem Sychowiczem. W spotkaniu uczestniczyły osoby zainteresowane historią, a w szczególny sposób organizacjami walczącymi z systemem komunistycznym, o których przez tak długi okres nie pozwalano mówić a robiono wszystko by pamięć o nich zatrzeć.


Więcej ...