O misiach dla dzieci…

„Nie obejdzie się bez misia…” tak pisała w swoim wierszu Maria Czerkowska. Trudno wyobrazić sobie, żeby pominięto misie w książkach. Sympatyczne niedźwiadki występują w wielu bajkach i opowiadaniach dla dzieci.


Więcej ...

12 listopada w Bibliotece Publicznej Gminy Łomża już od samego rana czuć było podekscytowanie i tremę, wszystko to za sprawą XIII edycji Międzypowiatowego Konkursu Recytatorskiego Ojczyzna w Poezji. Tegoroczne zmagania konkursowe odbyły się pod hasłem „Ksiądz Jan Twardowski- poeta nadziei i przyjaciel biedronek”, ponieważ 1 czerwca tego roku minęła setna rocznica urodzin księdza. Była to wspaniała okazja do przybliżenia sylwetki księdza poety.
11 uczestników z powiatu łomżyńskiego i kolneńskiego zmagało się w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz IV-VI. Recytacje wzruszyły, rozśmieszyły i urzekły nie tylko komisję, ale także słuchających.


Więcej ...

CUDZE CHWALIMY, SWEGO NIE ZNAMY 7.11.2015r.

7 listopada 2015 Biblioteka Publiczna Gminy Łomża z/ s w Podgórzu gościła władze samorządu Gminy Siedlce oraz pracowników instytucji kultury. Wśród nich byli m.in.: Bożena Nowak kierownik biblioteki oraz bibliotekarze: Jolanta Sosinowska, Izabela Kuniewicz, Zofia Iwanek, Maria Wozniak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultur Krzysztof Chromiński , Jan Osiej przedstawiciel sekretarza gminy, przewodnicząca rady Elżbieta Łęczycka, wiceprzewodniczący rady Ludwik Kamiński oraz radni : Krystyna Kozak, Albert Gochnio, Roman Chojecki, Bogusława Gorzała. Samorząd Gminy Łomża reprezentował Wójt Piotr Kłys oraz przewodnicząca komisji kulturalno-oświatowej radna Elżbieta Modzelewska. To kolejna „wycieczka” zorganizowana do naszej placówki-; w październiku gościliśmy bibliotekarzy z powiatu ostrołęckiego.


Więcej ...

I ETAP KONKURSU ZA NAMI!

W środowe przedpołudnie 28 października 2015r. w Bibliotece Publicznej Gminy Łomża z/s w Podgórzu Filia w Pniewie odbyła się XIV Edycja Konkursu Recytatorskiego Wierszy Patriotycznych dla Gimnazjów i Szkół Podstawowych pt.: „ Ksiądz Jan Twardowski – poeta nadziei i przyjaciel biedronek”. Była to pierwsza część konkursu-gminna, następny etap- międzypowiatowy odbędzie się 12.11.2015 w Bibliotece w Podgórzu.


Więcej ...