Skąd się biorą rodzice? A cóż to w ogóle za pytanie? Czy na pewno chodzi o rodziców a nie
o dzieci? Odpowiedź wydaje się oczywista, ale czy na pewno? Rozwiązania tej zagadki 01.02.2016 r szukali wspólnymi siłami uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece
w Podgórzu.


Więcej ...

    Ta fraza dobrze znana Sybirakom, oddaje grozę lutowego poranka sprzed 76 lat, kiedy rozpoczęła się w Polsce fala deportacji mieszkańców terenów wschodnich II Rzeczpospolitej na Sybir i do Kazachstanu.
    W tym roku po raz pierwszy zorganizowano w Podgórzu uroczyste spotkanie, podczas którego przywołano dramatyczne okoliczności deportacji mieszkańców Podgórza na Syberię 76 lat temu. Z Podgórza zostało wywiezionych ponad 30 rodzin, część z nich pozostała na zawsze w dalekiej Syberii, niektórzy znaleźli swój dom pod obcym niebem, nielicznym udało się wrócić do rodzinnego Podgórza. O szczęściu jakim jest wyrwanie się z syberyjskiego piekła mogą zaświadczyć mieszkanki Podgórza Janina Popiołek z domu Wiśniewska i Irena Bałazy z domu Ćwikła.


Więcej ...

Działo się …

    Ferie w Bibliotece Publicznej Gminy Łomża z/s w Podgórzu oraz jej Filiach w Pniewie, Wygodzie, Konarzycach, Kupiskach dobiegły końca. Przez dwa tygodnie progi naszych biblioteki były otwarte dla dzieci i młodzieży, pragnących spędzić czas w miłej atmosferze.


Więcej ...

„Turcja dla każdego”

Zimowy wieczór … śnieg za oknami a w czytelni naszej biblioteki odrobina ciepła, egzotyki i pięknych widoków. Spotkanie, które odbyło się 17.01.2016r. pozwoliło choć na chwilę uciec od codziennej szarugi. Ksiądz Mirosław Orłowski z Podgórza zapoznał uczestników ze swoimi wspomnieniami z pielgrzymki do Turcji. Wspaniałe zdjęcia okraszone barwnymi opowieściami pozwoliły przenieść się do Turcji choć na chwilę. Efez, Tars, Ankara- te miejsca zrobiły na uczestnikach niezwykłe wrażenie, największe jednak wywarło jezioro Tuz- z tureckiego Tuz Golu czyli jezioro solne; drugie pod względem wielkości jezioro Turcji, po którym można chodzić jak po tafli lodu. Także ruiny teatru w Hierapolis- świętym mieście były nie lada atrakcją. Byliśmy zachwyceni zarówno zdjęciami jak i opisami księdza Mirosława. Bez wyjeżdżania mogliśmy zwiedzić ten piękny kraj i poznać jego zabytki.


Więcej ...

Ferie 2016 w bibliotece.


Więcej ...