Hej kolęda, kolęda…

    Czas radości, refleksji, serdecznych spotkań, choinka, opłatek, kolędy, pastorałki stwarzają tę niezwykłą atmosferę . Aby przybliżyć te radosne chwile w dniu 18 grudnia 2015 roku w Filii bibliotecznej w Pniewie odbyło się spotkanie z kolędą.


Więcej ...

Atmosfera przedświąteczna w bibliotekach

            8 grudnia 2015r. w Filii bibliotecznej w Pniewie odbyły się warsztaty plastyczne poświęcone technice decoupage. Uczestniczyła w nich grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Pniewie oraz inni zainteresowani  chcący poznać tę technikę. Ponieważ święta już blisko, więc na zajęciach ozdabiano styropianowe bombki.
W bibliotece w Podgórzu natomiast zajęcia odbyły się 9 grudnia i hasłem przewodnim spotkania było ,, drugie życie książki i gazety”. Wykonywane były różne ozdoby, ale prym wiodły choinki zrobione ze starych gazet.


Więcej ...

Bombki, bombeczki, choinki…

    Ziarenka kawy, anyż, orzechy… Brzmi apetycznie, zwłaszcza w okresie przedświątecznym. Brzmi ciekawie jeśli okaże się, że z tych przysmaków można zrobić ozdoby choinkowe lub same choinki. ,,To z czego zrobimy bombkę zależy tylko od naszej wyobraźni – mówi pani Małgosia, która od wielu lat zajmuje się wykonywaniem tego typu ozdób. Zaczęło się od szopek bożonarodzeniowych robionych ręcznie z zapałek, wykałaczek czy słomy, później dzieci poszły do szkoły i trzeba było pomóc w pracach plastycznych. Każda bombka jest inna, ma swój charakter, podobnie choinki- są tradycyjne robione z igliwia, ale także z płatków kosmetycznych czy plastikowych widelców, łyżeczek a nawet makaronu.


Więcej ...

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Ustanowiony w roku 2002 Dzień Pluszowego Misia jest nie tylko doskonała okazją ku temu aby pokazać dzieciom, że warto czytać książki. Biblioteka jest miejscem gdzie można przeżyć fascynującą przygodę.
25 listopada przypada Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Filia Biblioteczna w Konarzycach wspólnie z Punktem Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej
w Konarzycach zorganizowała zabawy dla dzieci. Maluchy miły okazję poznać „Kubusia Puchatka i Miodowe drzewo” Wandy Chotomskiej oraz wziąć udział w zajęciach plastycznych. Na pamiątkę tego dnia każde dziecko otrzymało „małe co nieco – misia Lubisia”.
Dzień Pluszowego misia był okazją do promocji czytelnictwa i biblioteki, jednocześnie do dobrej zabawy. Ponieważ dzieci lubią misie dlatego trudno wyobrazić sobie świat bez najlepszego przyjaciela każdego dziecka. W bibliotece można obejrzeć wystawki prac wykonanych przez maluchów.


Więcej ...

W dniach 23.11-27.11.2015 r. w filii bibliotecznej w Wygodzie dzieci z klas 0-III świętowały Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada. W bibliotece można było dowiedzieć się, od kiedy i na pamiątkę jakiego wydarzenia świętujemy ten dzień. Czytane były bajeczki i wiersze o misiach, zagadki, dzieci wysłuchały historii o bohaterskim misiu Wojtku, który w czasie II wojny światowej „służył” w armii gen. Władysława Andersa. Niektóre dzieci przyniosły swoje pluszowe misie, oraz te, które wykonały własnoręcznie w klasach. W bibliotece zrobiliśmy wystawkę wszystkich prac plastycznych, które zostaną ocenione i nagrodzone. Uczniowie klas trzecich dostały trudniejsze zadanie konkursowe. Należało napisać opowiadanie, które zaczyna się od zdania: Był sobie kiedyś chłopiec imieniem Mika. Pewnego dnia zamienił się w niedźwiedzia… Z wielką ciekawością czekamy na te prace i najciekawsze nagrodzimy.


Więcej ...