Wiersze o Polsce Niepodległej można było usłyszeć podczas gminnego konkursu recytatorskiego „Ojczyzna w poezji” 18 października 2017 r. w BPG Łomża filii w Konarzycach. Konkurs odbył się w ramach zadania „W drodze do niepodległości” realizowanego w ramach Programu NIEPODLEGŁA dofinansowanego ze środków pozostających w dyspozycji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Więcej ...

Królowa Wisła ponownie w progach biblioteki

Jej wysokość Wisła –władczyni polskich rzek, nierozerwalnie złączona z Polską historią, gospodarką oraz turystyką 24 października zawitała ponownie w progach placówek Biblioteki Publicznej Gminy Łomża. Nie była to pierwsza wizyta królowej, bowiem od czerwca była ona stałym gościem spotkań realizowanych przez bibliotekę w ramach projektu ,,Szlakiem Wisły”. Tym razem wystąpiła w roli głównej aktorki w spektaklu ,,Lekcja o Polsce czyli bajka o Wiśle, legenda o Smoku Wawelskim oraz o Warsie i Sawie”.


Więcej ...

Nadwiślańskie wędrówki

W ostatni weekend września sympatycy Biblioteki Publicznej Gminy Łomża wędrowali szlakiem Wisły. W Warszawie odkrywaliśmy historię Zamku Królewskiego i jego mieszkańców, spacerowaliśmy po Starówce i oczywiście nie zabrakło wizyty w Łazienkach Królewskich. Najważniejszym punktem jednak było Muzeum Warszawy, gdzie uczestnicy poznali wiele twarzy warszawskiej syrenki, jednej z bohaterek spotkań wakacyjnych w bibliotekach Gminy Łomża.


Więcej ...