MISTRZ GŁOŚNEGO CZYTANIA WYŁONIONY!

W dniu 8.06.2016 r. w bibliotece w Wygodzie odbyła się kolejna edycja konkursu czytelniczego pt. „Mistrz Głośnego Czytania-umiem i lubię czytać”. O tytuł „Mistrza” czytania rywalizowało 24 uczniów z 7 szkół naszej gminy (11 uczniów z klas I-III i 13 uczniów z klas IV-VI). Członkowie komisji konkursowej mieli nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców , ponieważ w konkursie wzięli udział najlepiej czytający uczniowie ze swoich szkół.


Więcej ...

Wielkie Czerwcowe Czytanie w Gminie Łomża

O godzinie 14.00 05 czerwca 2016 r. przed Biblioteką Publiczną Gminy Łomża filia w Pniewie rozpoczęliśmy Wielkie Czerwcowe Czytanie w Gminie Łomża już po raz 6. Organizatorami akcji byli Biblioteka Publiczna oraz Ośrodek Kultury Gminy Łomża. W blasku promieni słońca czytaliśmy legendy polskie: „ O Lechu, Czechu i Rusie”, „ O hejnale mariackim”, „ Mikołajek”, „Wars i Sawa”.


Więcej ...

NOCNE „BUSZOWANIE” W BIBLIOTECE

Biblioteki naszej gminy wzięły aktywny udział w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem ,,Wolno czytać”. W każdej placówce przewidziany był inny scenariusz spotkań i inne atrakcje. Odbyły się gry terenowe, zajęcia czytelnicze, klub dyskusyjny, zabawy na świeżym powietrzu dla najmłodszych.


Więcej ...

BAJKOWY DZIEŃ DZIECKA W BIBLIOTECE

1 czerwca to dzień szczególny, tego dnia władzę nad światem przejmują dzieci, nie inaczej stało się w bibliotece w Podgórzu… Z okazji Dnia Dziecka dzieci z Publicznego Przedszkola nr 14, SP nr 4 im. Gen. Władysława Andersa, SP nr 10 im. Jana Pawła II odwiedziły naszą placówkę. Przede wszystkim odwiedziny miały na celu miłe spędzenie czasu w wyjątkowym klimacie jaki stwarza biblioteka. Biblioteka XXI w. to miejsce zabaw, edukacji, integracji, skupiania się i rozwijania swoich zainteresowań.


Więcej ...